Gastronomia

Na terenie Kompleksu Zimowego MURZASICHLE SKI znajdują się dwie drewniane karczmy regionalne oraz jeden mniejszy punkt gastronomiczny. Każde z tych miejsc serwuje pyszne i sycące dania kuchni polskiej oraz regionalnej, a dla osób chcących szybko coś przekąsić również dania typu fast food. Góralski wystrój wnętrz oraz kominek wpływają na wyjątkowy klimat każdego z tych miejsc. Jednocześnie każde z nich ma swój niepowtarzalny urok oraz serwuje inne menu.

Poniżej dokładniejszy opis każdego obiektu.

KARCZMA WIDOKOWA

Karczma została postawiona w wyjątkowym miejscu, z którego rozpościera się szeroka panorama na pasmo Tatr Bielskich, Wysokich i Zachodnich. Nie tylko urokliwe wnętrze wpływa na klimat tego miejsca, ale również przeszklona weranda, która pozwala na podziwianie tatrzańskich widoków nawet w mroźne dni. Wieczorową porą z kolei zamienia się w przytulny kącik, idealny na romantyczną kolację. W pełne słońca zimowe dni warto usiąść w ogródku przed karczmą.

Oprócz dań z karty zamówić można CODZIENNIE inne DANIE DNIA. Podajemy też rozgrzewające napoje bezalkoholowe oraz mocniejsze trunki.

KARCZMA PRZY DOLNEJ STACJI WYCIĄGU

Karczma została postawiona tuż nad przepływającym obok potokiem. Jej klimatyczne wnętrze to zasługa starych, góralskich sprzętów i eksponatów oraz zawsze rozpalonego kominka, przy którym można się ogrzać. Karczma jest duża, więc zawsze znajdzie się tam miejsce, gdzie można zjeść smaczny posiłek lub przekąskę.

Tutaj zamówisz dania kuchni polskiej i regionalnej, danie dnia (codziennie inne), dania typu fast food oraz przepyszną szarlotkę. Dla fanów słodkości przygotowujemy też gofry z dodatkami i gorącą czekoladę.

BAR PRZY STOKU

Zmarznięty? Zmęczony? Głodny? To miejsce jest idealne dla Ciebie. Doskonale zlokalizowana tuż przy samym stoku „knajpka”, gdzie można nie tylko zagrzać się przy kominku, a dodatkowo zamówić smaczne dania. Nigdzie nie ma lepszego „grzańca” czy „grzanego piwa” niż tutaj. Specjalnością są również oscypki z żurawiną, pieczone kiełbaski z grilla, wyśmienite naleśniki czy pierogi. Dla osób, które chcą na szybko coś przekąsić przygotowujemy także dania typu fast food: zapiekanki, hot dogi, hamburgery.